GROUPE GM: ZÁVÄZOK EKOLOGICKEJ
ZODPOVEDNOSTI


 
 

Programom CARE ABOUT EARTH sme sa zaviazali vyvíjať udržateľné výrobky a minimalizovať náš vplyv na životné prostredie tak, aby sme mohli naďalej prispievať k ochrane našej planéty pre nasledujúcej generácie. V prvom rade sa v čo najširšej možnej miere usilujeme eliminovať plasty určené na jednorazové použitie a materiály na báze fosílnych palív, pričom vždy uprednostňujeme zodpovedné a udržateľné alternatívy.

Do praxe sme uviedli niekoľko iniciatív zameraných na udržateľnosť, ktoré nám pomáhajú chrániť životné prostredie a zvyšovať ekologické povedomie bez toho, aby sme museli robiť kompromisy v oblasti kvality našich výrobkov. Zároveň dávame veľký pozor na dodržiavanie správnej výrobnej praxe a nariadení EÚ, ktoré sa týkajú kozmetiky.

Laurent Marchand
Chief Executive Officer

 
 

 
 
 
 

EKODIZAJN:
ÚSTREDNÝ MOTÍV NÁŠHO POSLANIA


Ekodizajn je systematická integrácia environmentálnych aspektov do navrhovania a vývoja výrobkov, ktorej cieľom je minimalizovať negatívne vplyvy na životné prostredie počas životného cyklu výrobku.

Tento prístup, ktorý sa aplikuje na proces navrhovania výrobku od samotného počiatku, sa zameriava na zaistenie optimálnej rovnováhy medzi environmentálnymi, spoločenskými, technickými a ekonomickými požiadavkami navrhovania a vývoja výrobkov. Vývoj každého výrobku nám dáva príležitosť posúdiť jeho environmentálne aspekty a minimalizovať náš vplyv v každej fáze od nakupovania surovín cez navrhovanie receptúr, výber výrobnej lokality a obalových materiálov až po balenie, expedovanie a recykláciu.

 
 

 
 
 
 

NAŠE EKOLOGICKÉ OBALY KOZMETIKY V SÚLADE SO ZÁSADAMI ŠETRNÝMI K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU


Jedno z našich najväčších vylepšení sa týka obalov. Rozhodli sme sa nanovo premyslieť ich výrobu v súlade s princípmi ekodizajnu s cieľom vyradiť z našej ponuky obaly vyrobené z fosílnych palív.

Naše výrobky teraz balíme do udržateľných materiálov, ako sú plasty z obnoviteľných zdrojov, napr. cukrovej trstiny, a recyklované plasty vyrobené z komunálneho a technologického plastového odpadu. Orientáciou na ekodizajn ponúkame hotelierom udržateľné riešenia a podporujeme ich pri prechádzaní na ekologické princípy.

 
 

 
 

 
 
 
 

NAŠE OBALY Z OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV: NA BÁZE CUKROVEJ TRSTINY


V snahe eliminovať používanie plastov vyrobených z neobnoviteľných zdrojov, ako sú fosílne palivá, ponúkame tuby, flakóny a veľkokapacitné dávkovače 100 % rastlinného pôvodu vyrobené zo zvyškovej suroviny po spracovaní cukrovej trstiny, ktorá sa nazýva bagasa.

Cukrová trstina pochádza výlučne z trvale udržateľných plantáží a od zodpovedných dodávateľov, pričom používame iba zvyškovú surovinu z priemyselného spracovania, ktorá prešla minimálne 3 cyklami extrakcie. Naša výroba vďaka tomu nemá škodlivý vplyv na ekosystémy v regiónoch, v ktorých prebieha.

+ Pumpičky našich dávkovačov sú vyrobené z bio živice, prevažne z bagasy.

 
 
 
 

NAŠE RECYKLOVANÉ OBALY


Pri výrobe našich obalov uprednostňujeme používanie recyklovaných materiálov z nasledujúcich zdrojov:

PCR (recyklovaný komunálny odpad) – materiály z použitého a znehodnoteného komunálneho odpadu.

PIR (recyklovaný technologický odpad) – plasty sa získavajú zhodnocovaním priemyselného odpadu (výrobný odpad) alebo výrobkov stiahnutých z predaja, ktoré spotrebitelia nikdy nepoužívali. Naše obaly, dávkovače a ich uzávery je možné vyrobiť z recyklovaného plastu. Tiež môžeme využiť zrecyklovaný papier na štítky pre obaly a dávkovače. Mydlá môžu byť zabalené do zrecyklovaného tvrdého alebo obyčajného papiera.

+ Tieto materiály sú takisto plne recyklovateľné.

 
 

 
 
 
 

NAŠA PONUKA NEDOPĹŇATEĽNÝCH DÁVKOVAČOV

300 - 500 ml


Veľkokapacitné dávkovače Ecopump (od 300 ml do 500 ml) s kruhovými alebo štvorcovými podstavami. Sú k dispozícii v rôznych tvaroch a z rôznych materiálov (plasty z obnoviteľných zdrojov a recyklovaného komunálneho odpadu) s cieľom naplniť rôzne potreby zákazníkov.

+ Dávkovače s objemom 500 ml a kruhovou podstavou sú k dispozícii v nepriesvitnom vyhotovení s priezorom na bezproblémovú kontrolu výšky hladiny tekutiny.

 
 

 
 
 
 

NAŠA PONUKA
DÁVKOVAČOV A DRŽIAKOV NA STENU


Kvôli šetrnosti k prostrediu, sú naše dávkovače vyrobené prevažne z recyklovateľných rastlinných produktov ako cukrová trstina.

K dispozícii sú držiaky na stenu, vhodné pre váš vybraný produkt. Jednoduché, dvojité alebo trojité, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, pochrómovanej mosadze alebo ABS plastu.

K stene sa dajú upevmiť buď skrutkami alebo obojstrannou lepiacou páskou.

 
 

 
 
 
 

ECOFILL

400 ml


je inovatívny a sledovateľný ekologický dávkovač s možnosťou opätovného plnenia. Ide o čisté, bezpečné, rýchle a bezproblémové riešenie so zníženým vplyvom na životné prostredie.

 
 

 
 

Plastový flakón vyrobený zo 100 % recyklovaného technologického odpadu sa dodáva s hermeticky uzavretými minimalistickými vreckami s objemom 400 ml, ktoré sú vyrobené iba z 8 g recyklovaného plastu a zaručujú plnú sledovateľnosť kozmetiky.

+ Vrecko sa dá sledovať v súlade s nariadeniami EÚ, ktoré sa týkajú kozmetiky, a po zapečatení je chránené pred neoprávnenou manipuláciou s cieľom zaručiť pôvod a kvalitu výrobku.

 
 
 
 

OUR ECOSOURCE

375 ml


Bezvzduchový dávkovač ECOSOURCE so severským a európskym certifikátom environmentálnej značky je prvý kozmetický dávkovač na použitie s receptúrami, ktoré neobsahujú konzervačné látky a sú rovnako jemné voči pokožke aj voči životnému prostrediu.

Táto exkluzívna inovatívna patentovaná technológia umožňuje ohrievanie a balenie výrobkov do sterilných 375 ml bezvzduchových vreciek, ktoré sú vyrobené iba z 11 g plastu. Ecosource ponúka jedinečnú kombináciu kvality, ekológie, inovácie a bezpečnosti.

 
 

 
 
 
 

NAŠA PONUKA
TÚB A FLAKÓNOV


Ponúka široký sortiment flakónov vo veľkostiach od 20 ml do 100 ml vo vyhotoveniach z recyklovaného plastu alebo plastu na báze cukrovej trstiny.

Naše tuby sú k dispozícii vo veľkostiach od 10 ml do 200 ml s niekoľkými povrchovými úpravami. Všetky tuby našich štandardných radov sú na báze cukrovej trstiny.

 
 

 
 

 
 
 
 

NAŠE EKO RECEPTÚRY V SÚLADE
SO ZÁSADAMI EKODIZAJNU NAŠE EKO TUHÉ MYDLÁ


Naše tuhé mydlá vyrábame s použitím palmového oleja z vyčlenených palmových plantáží podľa certifikovaného modelu Mass Balance RSPO (ktoré prispievajú k výrobe a používaniu certifikovaného palmového oleja z trvale udržateľných zdrojov).

 • Sú vyrobené na rastlinnej báze a obsahujú až do 99 % zložiek rastlinného pôvodu.
 • Od roku 2020 neobsahujú EDTA ani BHT.
 • Môžu byť vegánske.
 • Všetky sú dermatologicky testované a ich testovanie neprebieha na zvieratách.

 
 

 
 
 
 

NAŠE EKO RECEPTÚRY S TEKUTOU KONZISTENCIOU


 • Až do 99 % zložiek rastlinného pôvodu.
 • Neobsahujú formaldehydy, ftaláty ani parabény.
 • Bez ošetrenia ionizujúcim žiarením.
 • Všetky dermatologicky testované a ich testovanie neprebieha na zvieratách.

Naše kozmetické bioprodukty majú certifikáciu COSMECERT v súlade so štandardom COSMOS ORGANIC. Ponúkame výber kozmetické výrobky s certifikáciou ECOLABEL.

 
 

 
 

Na základe vašich požiadaviek dokážeme vyrobiť aj tekuté receptúry, ktoré sú:

 • Vegánske.
 • Bez obsahu minerálneho oleja, farbív, SLS, SLES a fenoxyetanolu.
 • Môžu obsahovať prírodné vône, bylinné výťažky, esenciálne oleje, rastlinné oleje atď.
 
 

 
 
 
 

OUR RESPONSIBLE
& ECO-DESIGNED
SOLID COSMETICS


These 100% plastic-free products are available in shampoo, shower gel and conditioner formulas. Their solid form uses 9 times less water in production compared to the classic liquid formulas.

They are:

 • Soap-free, pH neutral formulas.
 • Dermatologically tested.
 • Animal cruelty-free.
 • Our solid shampoos & solid shower gels are sulfate-free.
 • They can be vegan.
 • They last longer than liquid products.
 • Packed in cardboard or allegro paper.

These products are truly soap-free, meaning that these dermatological bars are ideal for sensitive and atopic skins. They are made with a blend of gentle surfactants, such as the Sodium Cocoyl Isethionate obtained from coconut oil, emulsifiers and emollients.

As they contain neither sodium nor SLS, their pH is naturally close to that of water, which make them suitable for sensitive skins.

 
 

 
 
 
 

NAŠE EKO DOPLNKY A PODNOSY V SÚLADE SO ZÁSADAMI EKODIZAJNU


 • Vatové tyčinky s papierovými paličkami.
 • Doplnky do kúpeľne vyrobené zo slamy a kukuričného škrobu.
 • Zubná kefka a holiaci strojček s bambusovými rukoväťami.
 • Kartónový pohárik bez obsahu plastov a veko z kukuričného škrobu.
 • Bambusový pohár na zubnú hygienu a vrecko z kukuričného škrobu.
 • Bambusová palička na kokteily.
 • Taška na bielizeň na pranie z bambusu alebo sulfátového papiera.
 • 100 % bio bambusové papuče.
 • Bambusové pleťové obrúsky.
 • Pohár na zubnú hygienu zo sulfátového kartónu s bezpečnostnou záložkou
 • ČISTO PAPIEROVÉ vrecúška na doplnky
 • Papuče vyrobené z korku alebo kartónu
 
 

 
 

 
 
 
 

PODNOSY


 • Podnos zo surovín kukuričného pôvodu (CBP), ktorý obsahuje minimálne 50 % biologicky odbúrateľného kukuričného škrobu.
 • Podnos BIOCOMP®, 100 % rastlinného pôvodu, 100 % recyklovateľný a certifikovaný ako 100 % biologicky odbúrateľný a kompostovateľný.
 • Recyklovateľný dubový podnos

 
 

 
 
 
 

EKO BALIACE MATERIÁLY NA DOPLNKY V SÚLADE SO ZÁSADAMI EKODIZAJNU


Pri vývoji každého výrobku máme na pamäti náš vplyv na životné prostredie a usilujeme sa optimalizovať naše návrhy s cieľom čo možno najviac zredukovať veľkosť a hmotnosť nádob. Maximalizujeme využívanie recyklovateľných a recyklovaných materiálov z obnoviteľných zdrojov a vyrábame baliace materiály z: recyklovaného a recyklovateľného papiera, recyklovaného a recyklovateľného kartónu, recyklovateľného kamenného papiera.

Podarilo sa nám výrazne obmedziť používanie nadbytočných obalových a baliacich materiálov. V rámci obalov pre naše doplnky sme eliminovali plastikové vrecká (PO), aby sme čo najviac obmedzili používanie plastov. Naše obaly z recyklovateľného tvrdého papiera majú predstrihnutý otvor, aby sme tak zabezpečili väčšiu hygienu a bezpečnosť produktu.

+ Ak je potrebné zaistiť dodatočnú ochranu (napr. z hygienických a bezpečnostných dôvodov), na balenie položiek používame: Tašky z bioplastu PLA vyrobené z kukuričného škrobu. Táto prírodná alternatíva k plastom je plne biologicky odbúrateľná v priemyselných kompostovacích zariadeniach. ALEBO. Recyklovateľné papierové tašky.

 

 
 
 
 

NAŠA ZODPOVEDNÁ VÝROBA AKREDITOVANÉ VÝROBNÉ ZÁVODY, ZODPOVEDNÍ PARTNERI


Kvalitu považujeme za základný stavebný kameň nášho podnikania.

Naše závody a naši priemyselní partneri v Európe a Ázii disponujú certifikáciami podľa noriem ISO 22716, 14001 a 9001, a dodržiavajú správnu výrobnú prax. Špičková kvalita výroby je zaručená naprieč celým výrobným procesom.

Naše vlastné závody získali certifikáciou COSMECERT v súlade s normami COSMOS a COSMECERT , ako aj certifikáciou ENVIRONMENTÁLNA ZNAČKA v súlade s normami iniciatívy ENVIRONMENTÁLNA ZNAČKA EÚ. Podujali sa minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie zefektívňovaním riešení dodávateľského reťazca, znižovaním spotreby vody a energie, recyklovaním odpadu, znižovaním objemu obalových materiálov a používaním čistých technológií v rámci nášho programu Care About Earth.

Dodržiavanie zodpovedných ekologických postupov vyžadujeme aj od našich výrobných závodov a priemyselných partnerov.

 
 

 
 
 
 

NAŠA ZODPOVEDNÁ
KOMUNIKÁCIA


We have digitized our communication by reducing drastically our print materials (brochures, catalogues, leaflet, flyers, instructions …). We always favor digital content over printed materials and we are gradually increasing the use of QR codes for our products and set-up instructions.

For the remaining printed items, our cardboard boxes, brochures and leaflets are printed using water-based acrylic varnishes and vegetable inks on responsible packs made of:

 • FSC recycled paper and cardboard,
 • PEFC paper from sustainably managed forests.

To promote a clear and standardized message around our Care About Earth program, we have developed a dedicated graphic charter and a library of logos and messages to affix to our packaging, products and communication.

Our initiatives are now clearly identified and understandable.

 
 

 
 

Corporate Social Responsibility Policy


Dôvera, rešpekt, rôznorodosť a úsilie o vynikajúcu kvalitu sú kľúčové hodnoty našej spoločnosti a inšpirujú nás k tomu, aby sme pokračovali v budovaní udržateľného podnikania. Chceme pozitívne vplývať na komunity, v rámci ktorých pôsobíme, a snažíme sa chrániť planétu a prispievať k blahobytu našich zamestnancov.

SNAŽÍME SA POZITÍVNE VPLÝVAŤ NA:

SPOTREBITEĽOV

 • Pestovaním dobrých vzťahov so zákazníkmi

 • Používaním transparentných obchodných praktík

 • Dodržiavame normy týkajúce sa sledovateľnosti s cieľom zaručiť bezpečnosť a dôveryhodnosť našich výrobkov

KOMUNITY

 • Prispievame do rôznych medzinárodných programov, ako sú napríklad organizácia Clean the World a nadácia Antoine de Saint-Exupéryho

 • Zúčastňujeme sa charitatívnych iniciatív: organizujeme zbierky potravín pre charitatívne organizácie ako Červený kríž či ANAP

 • Zároveň podporujeme kampaň „Papier za potraviny“ neziskovej organizácie BACF

 • Sponzorujeme miestne podujatia
 
 

 
 

DODÁVATEĽOV

 • Výberu našich dodávateľov venujeme veľkú pozornosť

 • Uisťujeme sa, že dodržiavajú naše hodnoty a zásady profesionálnej etiky

 • Uprednostňujeme miestnych dodávateľov

ZAMESTNANCOV

 • Dodržiavame najprísnejšie medzinárodné normy týkajúce sa práce a ľudských práv

 • Podporujeme našich zamestnancov a zlepšujeme ich postavenie prostredníctvom možností osobného a kariérneho rozvoja

 • Zaisťujeme zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov na pracovisku a organizujeme školenia zamerané na BOZP

 • Vydali sme záväzné zásady správania sa a profesionálnej etiky

 • V našich kanceláriách a závodoch je zaistený priamy prístup denného svetla a niektoré z našich prevádzok získavajú 100 % elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov
 
 
Hore

GROUPE GM AFICOM Slovensko : značkové, neutrálne alebo personalizované doplnky use cookies to keep the site working properly.
Some cookies may be used for analysis by GROUPE GM AFICOM Slovensko : značkové, neutrálne alebo personalizované doplnky or its partners. By clicking on Accept all and continue, you consent to the use of these cookies.

We use Google Analytics to analyze statistics on our site.
These cookies allow us to collect information on the use and performance of our site in order to improve its functionality, attractiveness and content. The information collected by these cookies is aggregated, and is therefore anonymous.

We use Youtube to stream our videos. These cookies are linked to the video delivery service.